HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Mach3 Turn leírás fordítása.

Ide kérek minden infót és jelentkezőt!

 

Időrend:
Oldal 3 / 4   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

sasi | 1903    2007-06-06 20:50:00 [91]

Tisztelt Kollegák!

Kérem annak a befektetőnek a jelentkezését – levélben- ki június elsején, postán utalta át az 5000 Ft-ot, mert a dátumon kívül más adatot nem közöl a bank.


lovas gyula | 1874    2007-06-02 20:47:00 [90]

Elnézést kell kérnem az email-em nem müködik, de az átutalás már megtörtént


sasi | 1903    2007-06-02 13:02:00 [89]

Küldtem levelet a befektetőknek, a Lovas Gyuláé visszajött.


Motoros | 4983    2007-06-02 09:40:00 [88]

Én sem küldtem még, de a jövő héten mindenképpen. Hajlamos az ember a tartozását elfelejteni, nem úgy mint a követelését. Bocs.

Előzmény: sasi, 2007-06-01 19:22:00 [85]


Balu | 1039    2007-06-02 00:21:00 [87]

Még én sem tudtam sajnos fizetni... Nagyon hóvége van... Jövő pénteken utalok ez 100%! Ha el nem üt a villamos addig...

Üdv!
Balu

tatai | 536    2007-06-01 22:45:00 [86]

Sasi ne bizonytalanodj el! A fordításra koncentrálj, hogy mennél előbb legyen meg.
Állapodj meg mennél előbb a fordítóval, hadd kezdje el a munkát, a pénz meg úgy is össze fog jönni!
Nekem már most szükségem lenne rá. (lassan kész az esztergám)
Úgy gondolom aki jelentkezett (29fő) az előbb, utóbb be fogja fizetni a pénzt (hiszen amikor jelentkezett, tudta, hogy mennyit kell fizetni és ezért mit fog kapni), aki mégse fizetné be de jelentkezett, annak pedig tedd közzé a névét hadd tudjuk kik ők!

Üdv:TT
UI: persze nálam sincsen a bölcsek köve.

Előzmény: sasi, 2007-05-31 22:13:00 [81]


sasi | 1903    2007-06-01 19:22:00 [85]

Köszönöm Szobrász és Karsa bíztató szavait, és nagyon egyetértek a "Béke legyen velünk és köztünk" mondattal.


n/a (inaktív)    2007-05-31 23:38:00 [84]

Én voltam, valószínű, aki ezt a parttalan vitát, ami mostmár átlépett bizonyos korlátokat, elinditotta.
NEM EZ VOLT A SZÁNDÉKOM !
Vissza vonom amit irtam, hiszen ez a "téma" nem erről szól!

Nagyon nagy dolognak tartom, hogy Sasi kollegánk felvállalt egy ilyen (sokszor macerás és sokszor hálátlan) projektet, és áldoz a szabadidejéből arra, hogy segítsen a társain.
Csak köszönettel tartozunk érte. Mint ahogy az előző fordítás javításában és végső formába öntésében is nagy szerepe volt.
Én nem ismerem személyesen a "Dani bácsit", de szivesen beszállok majd egy Ö általa indított fordításba is. Addig pedig kérném, hogy tiszteljük azt aki tesz is a közért.
És mégegyszer, mint (akaratlan) vitaindító, kérem, hogy térjünk vissza oda, ahonnan ez a projekt indult: a fordításra való jelentkezéshez, és a megvalósuláshoz való segítséghez.
Béke legyen velünk és köztünk
üdv: karsa


n/a (inaktív)    2007-05-31 22:30:00 [83]

Szia Sasi!

Ne bizonytalanodj el! Az ötlet remek, tudtunk is róla mind. Az aktualizálás épp olyan fontos (MINDENKINEK)!

Ha lejutok a bankba, én is utalom a pénzt
(ami ügyebár csak egy sörözés ára: bakfitty.)

Üdv.:
Áron

Előzmény: sasi, 2007-05-31 22:13:00 [81]


sasi | 1903    2007-05-31 22:29:00 [82]

Kérem azt a kollegát, aki postán fizette be számlámra a pénzt, egy levélben „azonosítsa” magát, mert a számlán csak a befizetés száma van feltüntetve.


sasi | 1903    2007-05-31 22:13:00 [81]

Eddig 29 fő jelentkezett a fordítási projektbe. Szándékát – pénz átutalásával- 14 fő erősítette meg. Az eredeti tervem az volt, - mint azt a jelentkezőkkel már korábban megosztottam – hogy ha sikerül több pénzt összegyűjteni, mint szükséges, annak felhasználásával belevágnék a MachMill fordításának aktualizálásába. Ma, ez utóbbiban elbizonytalanodtam.


janko | 937    2007-05-31 21:40:00 [80]

T. Sasi.
Mennyiért forditja a forditó a forditani valot?
Janko


sasi | 1903    2007-05-31 21:28:00 [79]

Tisztelt Kollegák!

E kis közjáték után, újult erővel kérem azokat, akik akarják, tudják, és a bizalmuk is megmaradt, mimnél előbb utalják át a pénzt, hogy a fordítóval meg tudjak állapodni!


sasi | 1903    2007-05-31 21:21:00 [78]

No komment!

Előzmény: Törölt felhasználó, 2007-05-31 18:20:00 [77]


Törölt felhasználó    2007-05-31 18:20:00 [77]

Szia Sasi! Én, csak neveden szólítalak akkor is ha félig-meddig úgy beszélsz rólam, nekem mintha másnak beszélnél. Az, hogy tudtál e rólam vagy sem, az más kérdés. Te nagyon könnyen minősíted az embereket, anélkül hogy ismernéd. Valószínűleg olvastad az Istvánnak régebben írott szösszenetemet és abból arra a következtetésre, jutottál, na ez a marha valahonnan hozzájutott egy kis tőkéhez és rögtön el is sza...ta a bunkó. Tudd meg, az csak egy villanás volt az életemben egy elhanyagolható epizód. Én sosem bíztam az életem alakulását a véletlenre. Akkor nem lennék közel három évtizede sikeres vállalkozó és tizenöt éve cégtulajdonos. Én, kora gyerekkorom óta, annyit dolgoztam hogy az legalább 3 átlag embernek egy életre elég lenne. Ez mellett az eszem is használtam. Én nagyon szegény családba születtem, és az a filozófiám: az embernek vagy pénze legyen vagy tudjon dolgozni és legyen esze mert ha egyik sincs nem viszi semmire. Az élet utam nem igazolja a te általad megfogalmazott rossz döntéseimet. De mitől is lenne megalapozott a kijelentésed. Az életem felét komoly betegségekkel terhelve éltem le és mégis a fentebb vázolt módon dolgoztam. Jelenleg is több betegséggel küzdök amiből 2 az életemre veszélyes. Sajnos ez a körülmény nagyban befolyásolja az életem folyását. Most készülök a 16. műtétemre. A munka betegség család mellett nembitos, hogy a fórumra annyi időm van, mint amannyit szeretném. Elmondanám minden pénzért, megdolgoztam de, a semmiért sosem szívesen fizettem. A környezetem figyelmét is felhívom, ha azt látom, hogy semmivel sem rosszabb minőséget kaphat feleannyiért. A partnereimet tiszta döntési helyzetbe hoztam mindig. De magam is becsülöm, ha más ezt teszi. Ha ennek ellenére belelép az ember a sza...ba magát hibáztathatja.
Az, hogy a közösségért nem tettem, rágalom. Mit nevezel te a közösségért tevésnek? Ha visszanézed a hozzászólásaimat a nagyobbik része a másoknak segítésről, szól. Az-az érzésem te sokkal jobban bemutatkoztál, mint én. Elárultad, hogy te vagy az, aki azt hiszed magadról te vagy a legokosabb, legsegítőkészebb, nálad nélkül a világ is összeomlana meg, hogy mint képzel akárki hogy véleményt mondjon a te kiváló ténykedésedről. Szerintem pályázatot kellett volna kiírnod, hogy csak azok szállhatnak be akik bizonyos mennyiségű közösségi munkát végeztek és a sasi bizottság eldöntené ki alkalmas és ki nem. Szerintem egy fórumon nincsenek egyenlők és egyenlőbbek akik szólhatnak és akik nem. Az, máskérdés, kevesen vallják meg, különböző okokból hogy egyet értenek velem. Tisztelet nekik. Elnézést kérek mindenkitől amiért hosszú írásaimmal untattam őket. Sasi nak akartam némi támpontot adni, hogy ne a levegőbe kritizáljon. Csak annyit mondanék még Sasi, előfordult már a történelembe, hogy nemcsak te láttad tisztán a világot.

Előzmény: sasi, 2007-05-30 11:53:00 [71]

Törölt felhasználó    2007-05-31 18:19:00 [76]


Szia Amatőr! Igen valóban szoftverről is van szó, csak számomra úgy tűnik, valahogy keverednek a fogalmak és a témák. Valóban a szoftvereknek általában a használati jogát vásároljuk meg de, vannak kivételek ott is. Van nekem is olyan szoftverem, aminek a tulajdonjogát vettem meg, és szabadon rendelkezhetem vele. Sőt úgy vettem meg, hogy az eredeti tulajdonos elveszítette minden jogát.
Egyébként örülök, hogy lemerted írni a véleményed. Szerintem, ez viszi a dolgokat előre.

Előzmény: Amatőr, 2007-05-29 19:36:00 [69]


Törölt felhasználó    2007-05-31 18:17:00 [75]

Szia sasi! "A fordítási projektbe jelentkezettek részletesebb információval rendelkeznek a fordítás áráról, valamint a fennmaradó összeg sorsáról." Nos, éppen ez az egyik dolog, amit én másképp gondolok. Ahogy már írtam, nyílt feltételekkel indítottam volna a projektet, hogy mindenki tudja, mire jelentkezik és elfogadható e számára az, vagy nem. Én nem tartom korrektnek, ha valaki vízbe fejest ugrani hív és csak ő tudja milyen mély a víz, 30 cm. vagy 3 méter. Ha mégis rákérdezne, a válasz, megtudod, ha ugrassz. "viszont úgy gondolom, másra ez nem tartozik" Ha a szervezést úgy gondolod, hogy a feltételek nem tartoznak másra akkor te nem vagy egy korrekt ember, és valószínűleg több pénzt veszel ki mások zsebéből, mint amennyit feltétlen szükséges lenne (kevesebb jelentkező). Én, a boltban is úgy vásárolok, hogy az árát tudom mielőtt a pénztárhoz, megyek. Te bemennél abba a boltba, ahol a bejáratnál elkérnék a bankkártyádat vagy egy köteg pénzt azzal, hogy majd eldöntjük, mire visszafelé jön hogy minek mi az ára. De, legyen nyugodt, ha esetleg sokallaná, mi megmagyarázzuk utólag. Tudom egy, kicsit sántít a hasonlat, mint általában a hasonlatok de a lényeg benne van. Ahol titkolódzás, takargatás és homály van, az mindenkinek gyanús. Okkal, vagy ok nélkül. Én, nem vagyok irigy ember senkitől, nem sajnálom, ha keresni akar valamin. Nem is mondtam, hogy nyilvánosságra kellene hoznod, hogy mennyit keresel rajta vagy nem. Csupán a végösszeget hiányolom. Én, nem úgy mennék oda valakihez, hogy le kéne fordítani ezt 20 oldalt, van rá 200 ezer forintom, inkább kérnék tőle árajánlatot. Valószínűleg ott tévedtem, amikor azt feltételeztem, hogy ez a "kvázi" baráti közösség kitudja és ki is, akarja használni az erejét és ebben te is 100% partner vagy. Igaz, most is úgy tűnik, ezt teszi a közösség de, szerintem, lehetne jobban is tennie. Erre akartam felhívni a figyelmeteket mindannyiunk érdekében, és nem kötözködésből. Amint írtam, valószínűleg ha másképp indítod, több lett, volna a jelentkező. Én is azért jelentkeztem, mert úgy gondoltam, mimnél többen leszünk annál olcsóbb lesz, és ezen felbátorodva folytatódik ez a sorozat, és lassan eljutunk, oda hogy a legáltalánosabban használt dokumentációk le lesznek fordítva. Ami sokunknak nagy segítség lehetne. Én belátható időn belül nem tervezem ennek a szoftvernek a használatát, de biztos vagyok benne más is, van így közöttünk. Valószínűleg, pl. Varsányi Péter sem akarja a közeljövőben használni és hasonlóan gondolta, mint én.
"Ha valaki első felindultságában jelentkezett, majd meggondolta magát" Ha, ezzel rám céloztál, akkor elmondom. Nem gondoltam meg magam, csak vártam a reagálásodra, hogy mi a teendőm a továbbiakban. Éppen gondoltam rákérdezek már, mert a fórumban olvasottakból kezd valami gyanús lenni. Az is lehet, küldtél már levelet, de amint többször írtam a fórumba két-három hétig hol jó volt a gépem hol nem. Több helyről is rákérdeztek miért nem válaszoltam a levelükre. Sajnos néhány nem jutott el hozzám. Ilyen talán mással is előfordult már.
Egyébként úgy tűnik te az a fajta ember vagy, aki nem tűri, ha valaki másként gondolja az általad jónak ítélt dolgokat. Sajnos egyikünk zsebében sincs a bölcsek köve. Én, pl. sose hittem hogy nincs nálam okosabb ember. Sőt szívesen veszem a jó szándékú támogatást. De szerencsére nem vagyunk egyformák, mi emberek.
Szép napot!

Előzmény: sasi, 2007-05-29 09:56:00 [68]


n/a (inaktív)    2007-05-30 15:55:00 [74]

Így van. A szerződésben foglaltak szerint rendelkezhetsz a megvásárolt szoftverrel. Annak nem elolvasása, ismeretének hiánya nem mentesít a megszegésekor okozott kár megtérítése alól!

Pl. A Windows szoftverek szerződésében is benne van, hogy lemásolhatod a szoftvert tartalmazó CD-t magán célra, bizonyos mennyiségi korláttal, de harmadik személynek azt nem adhatod át használat céljából.


n/a (inaktív)    2007-05-30 15:15:00 [73]

Világos, itt a lényeg az, hogy nem tulajdon jogot, hanem csak használati jogot lehet venni!

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-30 14:38:00 [72]


n/a (inaktív)    2007-05-30 14:38:00 [72]

Azért van gond, mert a megvásárolt szoftvert, ha 1 user-es licensel veszed meg, akkor azt csak személy szerint te használhatod, vagy a te gépedet használó személyek(lisence függő). Persze ahány szoftver annyi lisence, van ahol "location" license-et is árulnak, persze jóval drágábban és megalapodás szerint akkor pl. használhatja a céged összes alkalmazottja, annyi szgépen ahányan csak akarod.... Ha másolod és osztogatod a szoftvert, az a BTK szerint bűncselekmény.
Gondolj csak bele, ez ugyanolyan, mintha megveszel egy DVD-t és azt másolod, osztogatod, az is bűncselekmény. Nézz meg egy két TV hiradót, mostanában rájár a rúd az ezzel tevékenykedő emberkékre is. A szellemi termék(szoftver) is ugyanolyan termék, mint egy fizikai, kézzel fogható termék! Sajnos Magyarországon az általános felfogás még az, hogy "minek vegyem meg, ha lemásolhatom ingyen", de ezzel iszonyatos kárt okoznak azoknak az embereknek, akik fáradtságot nem kímélve fejlesztenek egy-egy szoftvert.

Szóval pusztán elméleti síkon a kalózmásolat készítése etikátlan. Büntetőjogilag pedig bűncselekmény.

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-28 18:29:00 [60]


sasi | 1903    2007-05-30 11:53:00 [71]

Még egy gondolatot hozzá kell fűznöm Danibá véleményhez.
Eddig nem tudtam rólad semmit, a közösségért nem dolgoztál, most viszont, hogy így bemutatkoztál minden a helyére került. Cégvezetőként is ilyen „megfontoltan, tényszerűen” alakítod a véleményedet? (ne vedd komolyan, nem kell válaszolnod, ez csak egy költői kérdés volt, ha esetleg nem értenéd...).

Előzmény: Törölt felhasználó, 2007-05-28 23:16:00 [66]


sasi | 1903    2007-05-29 22:06:00 [70]

Kérem, aki a K….Bt. nevében utalt ma, levélben fedje fel kilétét, hogy azonosítani tudjam!


Amatőr | 2184    2007-05-29 19:36:00 [69]

Félreérted! Nem a fordításról volt szó, hanem a megvásárolt és ingyen osztogatott szoftverekről. Előzmény: #58 és #60.
Egyébként igazad van a fordítás dolgában.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2007-05-28 23:16:00 [66]


sasi | 1903    2007-05-29 09:56:00 [68]

A fordítási projektbe jelentkezettek részletesebb információval rendelkeznek a fordítás áráról, valamint a fennmaradó összeg sorsáról.
A későbbiekben a résztvevők között megosztom az összes adatot, viszont úgy gondolom, másra ez nem tartozik, minthogy az sem, ha valaki első felindultságában jelentkezett, majd meggondolta magát.
Szép napot !

Előzmény: Törölt felhasználó, 2007-05-28 23:16:00 [66]


Varsányi Péter | 11584    2007-05-28 23:51:00 [67]

Igen. Most én is úgy látom erre a "projektre" sokan mondtak igent. Többen mint ami várható volt... Ez azért jó! Mert van csapatszellem...
Ha bárki bármilyen ilyen "ötlettel" előállna azt is támogatnám... hisz ez csak "egy könyv ára"... márpedíg a tudást pénzért nehéz megvenni...
Az ár meghatározása... igen... talán én másként csináltam volna... de nem hiszem, hogy rossz így...
Akár egy "fekete-fehér" fordítási "alapot" is létre lehetne hozni... mert kellene... mert a magyar nem világnyelv... ez tudjuk....sajnos...
A pénznél pedíg csak az információ értékesebb... de ez nem az én mondásom... sokkkal nagyobb emberé...

Előzmény: Törölt felhasználó, 2007-05-28 23:16:00 [66]

Törölt felhasználó    2007-05-28 23:16:00 [66]


Milyen parttalan vita!
Szó sincs szoftver adásvételről se annak tulajdonjogáról. A használati utasítás magyarra fordításáról van szó. Itt esetleg az eredeti tulajdonos az, akinek lehetne korlátozási joga. Az, hogy egy ember vagy húsz ember lefordíttassa, nem keletkeztet licencjogot. Viszont a fordításnak tulajdonosa lesz, és azt tesz vele, amit akar. Ha kedve van, odaadja bárkinek, vagy lehúzhatja a klotyón. Szerintetek milyen jogon szabná meg bárki a másiknak, hogy mit tehet vagy mit nem, amikor egyforma joggal bír mindenki. Ha valaki úgy érzi neki licenc joga van, a többinek csak használati joga, kéretik a folyamatos gondozás-frissítés, hogy ne avuljon úgy, mint az előző fordítás.

Más.
Érdekes, hogy azt nem vettétek észre, hogy a gombhoz kerestetik a kabát és nem a kabáthoz a gomb. Gondolom, ismeritek azt a mondást, "nem elég tisztességesnek lenni, annak is kell látszódni". Ha, én szerveztem volna ezt a projektet, meg érdeklődném menyiért, készítik el a fordítást, és ha akarok rajta keresni, hozzáadom azt is és a közösség elé tárom a végösszeget. Azzal, hogy ahányan leszünk ez az összeg annyi felé, osztódik. Tehát, ha keveset akartok érte fizetni, jelentkezzetek sokan. Vagy, így is jó, ha 20 x 5 ezer vagy 40 x 5 ezer. Lehet, hogy sokkal több jelentkező lett volna., és mindenki jobban járhatott volna. Valószínűleg köztünk többen vannak, akik pl. a családi kasszából 2 ezret ki tudtak volna fizetni, de 5 ezret nem. A közösség ereje így anyagiakban is jelentkezne. Talán egy kisebb összegnél ez a vita sem alakult volna ki.
Igazán nem akarok megbántani senkit, csupán az egyenes út és egyenes beszéd híve vagyok. Mivel túl vagyok az életem delén, valószínűleg már keveset fogok változni.
Üdvözlettel: Dániel


Amatőr | 2184    2007-05-28 21:43:00 [65]

Mindenki pénzből él, még a szoftverkészítők is, bár számomra néha teljesen érthetetlen és elfogadhatatlan az amit ők árképzésnek hívnak. Ha neked kell készítened 20db nyákot beültetve, élesztve stb.. az 20x munka. A programot sokszorosítani meg könnyű. Így két fejlesztő közül (akik egyformán sokat dolgoztak) az fog aratni akinek népszerűbb a progija. Nehéz ügy.

Előzmény: tatai, 2007-05-28 21:36:00 [64]


tatai | 536    2007-05-28 21:36:00 [64]

Hát igen, én is egyetértek abban, hogy különbséget kellene tenni!
Egy régebbi példa: Nálunk az iskolában a PROTEL98 programot használjuk áramkörtervezésre (nem vagyunk vele egyedül). Amikor meg akartuk venni, az egy példány ára 1鬔願 Ft volt, ezt sokaltuk és írtunk nekik, hogy adjanak oktatási kedvezményt (persze nekünk egy teremnyi gépre (18db) kellett). Semmilyen oktatási kedvezményt nem kaptunk elvileg 18*1鬔願 Ft-ot kellene fizetnünk. Hát ennyire sajnos nem gazdag a suli.
Most a 30 napos trial verziót használjuk (hivatalossan).
Üdv: TT

Előzmény: Varsányi Péter, 2007-05-28 21:15:00 [62]


Amatőr | 2184    2007-05-28 21:32:00 [63]

Erre van már megoldás, egyes szoftvereknél (sajnos nem túl elterjedt megoldás) magáncélú felhasználásra ingyenes, de ha profitot termel akkor fizetni kell érte. Most nem jut eszembe példa, de találkoztam már ilyennel.

Előzmény: Varsányi Péter, 2007-05-28 21:15:00 [62]


Varsányi Péter | 11584    2007-05-28 21:15:00 [62]

Ha már szoftver jognál tartunk... jó pár éve... több milliót költöttünk szofverekre (minden gépre egyesével ... jogtiszta stb, szerver...) ... a cégnél... most minden ok... de ott termelőeszköz... tehát meghozza az árát...
Tehát az egész szoftver ár meghatározás... szerintem hibás... mert egy hobbistának...
Tudjátok mennyi egy Photoshop egy corel? és ha ez pl. 6 gépen fut (6x)... vagy a legdurvább áru a QuarkPress (300.000 Ft)?
Szinte már semmiség a hivatalos NOD-ok... és NC commanderek... és képnézegetők licence...

Előzmény: Amatőr, 2007-05-28 20:53:00 [61]


Amatőr | 2184    2007-05-28 20:53:00 [61]

Az a gond vele hogy nem a programot veszed meg, csak a használati jogot. Pl. a Windowsod sem a tiéd, hanem a Microsofté, Te csak licensszel rendelkező végfelhasználó vagy. (kivéve persze a free, szabadon terjeszthető stb. progikat) Mindenki utálja elolvasni a telepítéskor megjelenő EULA-t, de egyszer érdemes.

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-28 18:29:00 [60]


n/a (inaktív)    2007-05-28 18:29:00 [60]

Ha én vennék egy progit és azt ingyen osztogatnám másoknak, azzal mi a gond? (ez csak elméleti síkon érdekel...)

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-28 14:34:00 [58]


stojka | 628    2007-05-28 15:12:00 [59]

Szevasztok

Ha még szükség van anyagi támogatásra,5ezerrel én is beszálok.

Irja meg a "Főnök" a számla számát.


n/a (inaktív)    2007-05-28 14:34:00 [58]

"milliós szoftvernél is meg van a lehetőség, hogy a megvett saját példányt kitedd ingyen a netre"

A lehetőség megvan, aztán meg csodálkozik a szerencsétlen, ha a szoftverrendőrség lefoglalja a gépét és még fizethet is rendesen...

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-28 10:07:00 [57]


n/a (inaktív)    2007-05-28 10:07:00 [57]

A project teljes egészében sasi-é, ezért "főnök" csak Ő lehet! Viszont mindenki aki fizet érte, tulajdonos és ezért jogos, ha saját belátása szerint cselekszik az ő példányával. Ezért nem lehet megszabni a cselekedeteket...
milliós szoftvernél is meg van a lehetőség, hogy a megvett saját példányt kitedd ingyen a netre! Persze ez blőd cselekedet, de elvben lehetséges! nem tudom ilyenkor milyen jogszabály érvényes... de ez más tészta...

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-28 10:02:00 [56]

n/a (inaktív)    2007-05-28 10:02:00 [56]

Biztos igy van. Én javaslom főnöknek Sasi nagymestert, vagy Magi nem kevésbé nagymestert.
De nem hiszem, hogy kardunkba dölnénk ha kiszivárog, viszont legalább megpróbáltuk!
Szerintem 5 rugó nagyon méltányos ár egy ilyen fordításért. Aki még ezt is megkerüli az meg már egy külön kategória.
Meggyőződésem, hogy ha a szoftver piacon érvényesülne az elv, hogy:
tisztességes ár = Tisztességes felhasználó
akkor sok kicsi sokra megy elv alapján mindenki jobban járna.
Ez szerintem tisztességes ár, egy fordításért, mellyel rengeteg busszúságtól és átszótárazott éjszakától menekülünk meg.
Egyáltalán nem fáj a fejem a milliós szoftverek forgalmazóinak káráért, mert az általuk alkalmazott ár, szerintem tisztességtelen, mely magában hordozza a felhasználó hasonlóan tisztességtelen viszonyulását.


n/a (inaktív)    2007-05-28 09:28:00 [55]

Én is ezzel teljesen egyet értek, de az előző project tapasztalatából kiindulva, úgy is lesz valaki aki kirakja, kiszivárogtatja az anyagot, és így értéktelenné válik! Szokásos probléma: ha nincs "főnök", anarhiává válik minden... (úgy sem fog eggyezni ennyi ember véleménye)!

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-28 09:23:00 [54]


n/a (inaktív)    2007-05-28 09:23:00 [54]

Hali a szintársulatnak!
Szeretném, ha már az elején elgondolkodnátok egy javaslaton, a fordítás jövőjét illetően. Már az előző estben is javasoltam, hogy miután kész a fordítás, és a részvényesek megkapták a dokut, azután az új versenyzők is ezért az összegért juthassanak hozzá, és értelemszerűen ezután válnának részvényessé, és az így befolyt összegből esetleg más hasznos szoftver (pl.artcam) fordítására jönne össze pénzmag, ami ha nem is teljesen, de részben elegendő lenne az új projekt elindításához.
Nem vagyok irígy, de méltánytalannak tartom, hogy amiért mi fizetünk azt egy késöbbi jelentkező (esetleg nem is késöbbi, csak "okosan" kiváró) lefölözze.
Az én utalásom kedden ott lessz Sasi nagymesternél.
Tisztelettel, javaslom megfontolásra.
Üdv rátok és házatok népére: Karsa István


n/a (inaktív)    2007-05-28 07:52:00 [53]

Nem! Kérlek olvasd vissza a topic-ok, ezt sasi szervezi és az Ő számlájára kell utalni, de mindenek előtt vedd fel vele a kapcsolatot a részletekért!!!

Előzmény: nagaoka, 2007-05-27 23:09:00 [52]


nagaoka | 562    2007-05-27 23:09:00 [52]

kinek a bankszámlájára utalandó a pénz? István a Tiédre?


Varsányi Péter | 11584    2007-05-27 09:18:00 [51]

Pénteken átutaltam... Kedden ott lesz ...

Előzmény: n/a (inaktív), 2007-05-27 08:33:00 [49]


n/a (inaktív)    2007-05-27 09:05:00 [50]

Hali! 5000-Ft-ig én is vevő vagyok.


n/a (inaktív)    2007-05-27 08:33:00 [49]

Aki jelentkezett, de még nem fizette be a pénzt, kérjük tegye meg, hogy haladni tudjon a dolog!!!


n/a (inaktív)    2007-05-20 18:24:00 [48]

A liszencre tudom a választ: IGEN!

Előzmény: Sásdi Zoltán, 2007-05-20 18:23:00 [47]


Sásdi Zoltán | 715    2007-05-20 18:23:00 [47]

Én is beszállok a Mach3Turn forditási költségeibe: 5-10 e Ft erejéig, ha aktuális lessz, kérek a mikéntről tájékoztatást.
Még egy mohónak tűnő kérdés: a maró licensz érvényes-e a Turnra is?

sasi | 1903    2007-05-18 09:52:00 [46]

Kérem, aki cége nevében utalta (vagy fogja) a fordítási költséget, levélben jelezze, mert nem tudom azonosítani!
sasi


sasi | 1903    2007-05-09 19:58:00 [45]

Kozmaj, a leveledet megkaptam.
Ezidáig 19 fő erősítette meg részvételi szándékát a fordítás megvalósításában.
E hét végén a részletekről e-mail-ben értesítem őket.
Vannak olyan jelentkezők, akiknek a nick nevét nem tudom azonosítani, ezért a névsort még nem közlöm (az érintettek segítsenek!).

Előzmény: kozmaj, 2007-05-09 18:47:00 [44]


kozmaj | 627    2007-05-09 18:47:00 [44]

A Mach3 Turn fordításához 5000 HUF-al szeretnék én is hozzájárulni. Sasinak e-mail ment ez ügyben. Ha megkapod írj egy rövid választ!


HJózsi | 3862    2007-05-09 10:52:00 [43]

Üdvözlök mindenkit a fórumon!
Eddig csak olvasgattam, de most érintettség miatt úgy gondoltam ideje regisztrálnom magam.
Az őszi Hobby CNC találkozón én voltam az esztergával...
A Mach3 Turn fordításához 5K HUF-al szeretnék én is hozzájárulni.

Üdvözlettel:
Hizó József


n/a (inaktív)    2007-05-09 09:31:00 [42]

Akkor:
SASI (szervező)
© bajusz
© Danibá
© Robika37
© ifarkas
© Szalai György
© lovas gyula
© Szobrász
© Motoros
Varsányi Péter
© Bagyinszki László
© rc
© Lakatos
Balu
© nagaoka
Magi István
© sya
© Fehér Viktor
© Nagy Zoltán
© tatai
© ebalint
© Egyújabbgépépítő

22×5000=110000 Ft idáig!

Előzmény: Egyújabbgépépítő, 2007-05-09 08:25:00 [41]


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 3 / 4   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊